Gdzie obejrzeć Na Noże Online CDA

Na Noże Online CDA – Nigdy nie była to wielka podstawa kina, ale na przestrzeni lat pojawiło się wiele zgłoszeń, które przyjęły zwycięską formułę: obsada kolorowych postaci (zazwyczaj granych przez gwiazdy filmowe) w określonym miejscu jest zamieszana w przestępstwo, a na osobliwego, aczkolwiek utalentowanego detektywa wpada, by rozprawić się z tą sprawą.

“I wtedy nie było nikogo”, “Morderstwo w Orient Expresie”, “Morderstwo przez śmierć” i “Klej” – wszystkie pasują do tej formy, ale choć tradycja ta została przeniesiona do telewizji wraz z Jessicą Fletcher, Columbo i Monkiem rozwiązującymi sprawy na tydzień, to gatunek ten od wielu lat bardzo brakuje w kinach.

Podczas gdy Kenneth Branagh powrócił do “Morderstwa w Orient Expresie” dwa lata temu, Na Noże Online CDA Riana Johnsona jest prawdziwym odrodzeniem tej umierającej odmiany historii. To nie do końca głęboki film, ale zabawna i dopracowana w szczegółach opowieść, wciągająca od ujęcia początkowego do napisów końcowych.

Recenzja Na Noże Online CDA

Słynny, ukochany i niezwykle bogaty pisarz-tajnik Harlan Thrombey (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy w swojej rozległej posiadłości po 85. urodzinach. Tylko jego personel domowy i rodzina otoczyli go tej nocy, a ten ostatni to grupa szakali w grzecznych maskach, z których każdy ma coś do zyskania po śmierci Harlana.

Śmierć jest początkowo rządzona samobójstwem, ale kiedy dżentelmen detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) jest anonimowo wynajęty do zbadania sprawy, on i policja (Lakeith Stanfield, Noah Segan) zaczynają grzebać w tym, co naprawdę stało się tamtej nocy i co się dzieje w posiadłości Thrombey.

Na Noże Online CDA to lista kontrolna niezbędnych składników dla rozkosznej whodunnit. Ustawienie wyższej klasy? Sprawdzam. Dziwnie nazwany i dość dziwny detektyw, który ma prawdziwą metodę na swoje szaleństwo?

I tak dalej, jak pisarz / reżyser Johnson układa swoją obsadę z niesamowitym talentem, jego fabuła z dużą ilością zwrotów akcji i jego scenariusz z dużą ilością zabawnych żartów i niszczycielskich cięć uwag. Ale to, co sprawia, że to pastiszowe dzieło, to fakt, że choć wyraźnie przylega do przodków w podrodzaju, to nigdy nie czuje się formułą.

Być może wynika to z wrodzonego sprytu tajemnicy z jej niezliczonymi niespodziankami, a jednocześnie jest aktualizowana na współczesne czasy telefonami komórkowymi, testami DNA itp. W mniej zdolnych rękach, hołd dla tropów whodunnit (jak czerwone śledzie, powracając do wydarzeń z różnych perspektyw i scen salonowych, gdzie cała tajemnica jest odsłonięta) będzie czuć się zdawkowo.

Johnson najwyraźniej doskonale rozumie tę historię sleuth i przewyższa ją tylko jego wielkie pokrewieństwo do niej, ale najbardziej zaskakujące jest to, że mimo listy kontrolnej komponentów filmu, Na Noże Online CDA nigdy nie czuje się jak niewolnik tych wymagań.

Jeszcze co warto wiedzieć o Na Noże Online CDA

Obsada jest fenomenalna w całej rozciągłości. Podczas gdy niektórzy bohaterowie mają o wiele mniej czasu na ekranie i wpływu na narrację, to i tak służą celowi, jakim jest wykorzenienie tej kruchej rodziny. Wszystkie są w jakiś sposób straszne, ale mają też szansę być ludzkie, zabawne i względne.

Każdy z nich dostaje niezapomnianą linijkę lub wielki sparing słowny ze swoimi partnerami scenicznymi. Craig jest perfekcyjnie przesadzony z akcentem Southern-fried Tennessee Williams, dostarczając doskonałe zingery i quipy, które są nieoczekiwane, ale mają sens dla postaci. Jest czarujący i przezabawny, a jego kompetencja jest dobrze dowiedziona przez jego dedukcje, które są na pierwszy rzut oka.

Craiga doskonale uzupełnia błyskotliwa obsada, w skład której wchodzą wspomniani wcześniej aktorzy oraz Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Chris Evans, Toni Collette, Don Johnson, Riki Lindhome, Jaeden Martell i Katherine Langford.

Wyraźnie widać, że dobrze się bawią, portretując to spektrum drania, ale nie wydaje im się, że nie traktują tego poważnie. Bawią się tylko w bycie tymi drapieżnymi WASP’ami, którzy są tak samo wadliwi jak i uprzywilejowani. W szczególności, de Armas, Evans, Collette i Curtis robią cały posiłek ze swoich ról, ponieważ oddają się typom postaci, które rzadko mają szansę zagrać.

na noże online cda

Podsumowanie Na Noże Online CDA

Poza swoim scenariuszem i zespołem utalentowanych wykonawców, Johnson używa wielu innych narzędzi, które pomagają mu w realizacji jego filmu, w tym wspaniałej scenografii Davida Cranka, pomysłowych zdjęć Steve’a Yedlina i kamperowej mieszanki melodramatycznej i zabawnej muzyki Nathana Johnsona.

Dzięki filmowi Na Noże Online CDA Johnson wskrzesił tę współczesną jednostkę i wstrzyknął w nią aktualne tematy, pozostając jednocześnie wierny formie, którą tak wyraźnie podziwia. To wstrętny przysmak, który nie jest zbyt ciężki, ale nie jest puszysty; nic, co tak bardzo przypomina myślenie, troskę i precyzję, nie może być mylone z samym rozpraszaniem uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *