Gdzie obejrzeć Irlandczyk Cały Film PL

Irlandczyk Cały Film PL – Melancholijny, ale pełen pasji biograficzny dramat kryminalny oparty jest na książce Charlesa Brandta z 2004 roku: “Sheeran, I Heard You Paint Houses.” Najlepszy żyjący amerykański filmowiec, pisarz-reżyser Martin Scorsese (“Raging Bull” /”Goodfellas”), wymyśla kolejny klasyczny, charakterystyczny film mafii. Jest to jego najbardziej dojrzały film gangsterski, którego nie można przegapić. Po raz pierwszy od kasyna w 1995 roku łączy się z Robertem De Niro.

Recenzja Irlandczyk Cały Film PL

To także pierwszy raz, gdy Al Pacino i wielki reżyser połączyli się z Robertem De Niro. Scorsese pracuje sprawnie według scenariusza sondażowego współscenarzysty Steve’a Zailliana. Dramat kryminalny jest solidny na wszystkich płaszczyznach, ponieważ w The Irishman wszystko jest dobrze widziane przez utalentowanego montażystę Scorsese, Thelmę Schoonmaker, oraz wielkiego operatora Rodrigo Prieto.

Mistrzowski trzy i półgodzinny film jest tak dobrze nakręcony, że po prostu przelatuje obok i jest zaskakująco pełen kropelkowego humoru, ciepłych akcentów i sardonicznego sposobu patrzenia na tych gangsterów w sposób nie pochwalony, ale jako na ludzi z wadami, tak jak większość z nas, nawet jeśli ich nadmierna brutalność i antyspołeczne zachowanie czyni z nich potwory.

Frank Sheeran (Robert De Niro) to prawdziwy żołnierz Mob, którego spotykamy na wózku inwalidzkim w katolickim domu opieki na terenie Filadelfii i który jest nierzetelnym narratorem filmu. Opowiada wszystko, zanim rak wyprowadził go z nędzy w 2003 roku w wieku 83 lat.

Słaby Sheeran jest gotów się wycofać po tym, jak wypełni nas swoją brzydką gangsterską karierą jako “Irlandczyk” w ostatniej połowie XX wieku. Jest to czas, w który film mocno wierzy, gdy historyczne hity na Kennedych i kubańska inwazja oraz zniknięcie Jimmy’ego Hoffy mogą być związane z mafią, a w szczególności z tą filialską grupą.

Jeszcze kilka słów o Irlandczyk Cały Film PL

Film przechodzi przez retrospekcje do postaci De Niro w wieku 30 lat, która ponownie wygląda młodo dzięki cyfrowemu procesowi dezaktualizacji. Frank jest weteranem wojennym z II wojny światowej, który po powrocie do domu staje się krzywym kierowcą ciężarówki z dostawą mięsa. Jego zabójcze umiejętności żołnierskie dają mu dobry życiorys dla lokalnej mafii. Kiedy “malarz domowy” (slang mafii za “malowanie ścian na czerwono” krwią) spotyka bezwzględnego Philly szefa zbrodni Russella Bufalino (Joe Pesci), znajduje dom z nim jako zabójca.

Przez niego Frank łączy się z szefem mafii Angelo Bruno (Harvey Keitel) i gangsterem “Chudy Brzytwa” (Bobby Cannavale). Ostatecznie Bufalino przedstawia go kontrowersyjnemu Jimmy’emu Hoffie (Al Pacino), sławnemu prezesowi Teamsters Union, a Frank zaczyna jako ochroniarz Hoffy, a później zajmuje kluczową pozycję jako prezes związku w Hoffa’s gangsterskim związku.

Jesteśmy proszeni o rozważenie, czy Frank Sheeran zabił wojowniczego Hoffę w 1975 roku z rozkazu Bufalino? Film, podobnie jak biografia Charlesa Brandta o Sheeranie, mówi “tak”, nazywając Franka “dobrym żołnierzem”, gotowym służyć mafii tak czy inaczej.

irlandczyk cały film

Jednak niektóre z poruszonych w książce incydentów zostały zdyskredytowane przez specjalistów od mafii. Ale nieważne, Scorsese bardziej interesuje się refleksją nad tym, jak gangsterzy zginęli i jak się starzeją, niż udowodnieniem, czy byli zaangażowani w historyczne hity ubiegłego wieku.

Podsumowanie Irlandczyk Cały Film PL

Jest to genialnie szczegółowa praca czołowego reżysera na czele swojej gry, powracającego, by nakręcić film kryminalny w gatunku, na którym zdobył swoją reputację i w którym jest wyjątkowo utalentowany.

Niezwykle energiczne występy popularnego i utalentowanego zespołu oraz zawsze odświeżające, dobrze dobrane dźwięki popu z epoki na tle ścieżki dźwiękowej sprawiają, że jest to ceniony film, który niezmiernie podziwiałem i lubiłem i mam nadzieję, że nie jest to ostatni film reżysera, o którym wspominał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *